کامپوزیت آی پی اس: رنگ، نحوه گذاشتن و مراقبت کامپوزیت IPS دندان

کامپوزیت آی پی اس یک ماده پر کننده نانو هیبریدی برای درمانی‌های ترمیمی زیبایی است. کامپوزیت آی پی اس از جنس پلاستیک براق و مات با ماندگاری مادام‌العمر، فلورسانس و بازتاب نور فوق‌العاده است که برای ساخت رستوریشن‌های زیبا و طبیعی با ماندگاری بالا استفاده می‌شود. سه افکت متریال در کامپوزیت آی پی اس سیال، اثرات نوری منحصر به فرد و ویژگی‌های آناتومیکی دندان‌های قدامی را قادر می‌سازد تا به طور طبیعی بازسازی شوند.

متخصصان دندانپزشکی، محققان و متخصصان رنگ با هم کار کردند تا فناوری رزین جدید کامپوزیت آی پی اس را به حداکثر برسانند و ویژگی‌های تنظیم و مدیریت، خصوصیات فیزیکی و مطابقت با سایه‌های غیرسازگار با یکدیگر را افزایش دهند. از نظر شیمیایی، ذرات پرکننده مورد استفاده در کامپوزیت آی پی اس از همان اجزای اساسی مانند سرامیک IPS  تشکیل شده‌اند. بنابراین، کامپوزیت آی پی اس یک کامپوزیت ایده‌آل برای استفاده در ترکیب با سرامیک IPS  است زیرا این امکان را برای شما فراهم می‌کند که روکش‌های مستقیم با ظاهری طبیعی داشته باشید. سیستم IPS همچنان کار خود را با هدف ساخت روکش‌های با ویژگی‌های زیبایی شناختی بسیار دقیق ادامه می‌دهد که لبخندهای درخشان و دلخواه بیماران را به آن‌ها بدهد.

کامپوزیت آی پی اس  


کامپوزیت آی پی اس 32 سایه و 5 سطح شفافیت را ارائه می‌دهد. سایه‌ها و مات بودن واقعی این روکش‌ها منجر به طبیعی بودن نتیجه کار می‌شود.

شفافیت و کدورت

مانند عاج طبیعی، سایه‌های کامپوزیت آی پی اس نسبت به مواد مینا کدورت و ماتی بیشتری را نشان می‌دهد. آن‌ها از رنگ اصلی ساختار دندان پشتیبانی می‌کنند. شفافیت مواد مینایی برای پخش شدن در بستر دندانی تنظیم شده است. درجه بندی‌های بیشتر شفافیت با سایه‌های ترانس 20، ترانس 30 و اپال حاصل می‌شود. شفافیت‌های متعادل و کاملاً متقابل مواد کامپوزیت آی پی اس و مینا به شما امکان می‌دهد هر بار زیبایی استثنایی با رنگ طبیعی ایجاد کنید.

سایه جدید اپالسنت 

اپالسنس در ناحیه برش دندان‌های طبیعی قابل مشاهده است. به زبان ساده، این اثر نوری مبتنی بر روش‌های مختلفی است که در آن امواج طولانی (قرمز) و امواج کوتاه (آبی) پخش می‌شوند. اگر دندان در نور تصادفی دیده شود، به نظر می‌رسد دارای رنگ مایل به آبی است، در حالی که در نور تابیده شده، این رنگ به رنگ نارنجی مایل به قرمز تغییر می‌کند. این اثر باید با مواد مربوطه در ترمیم دندان‌ها تقلید شود.

مطابقت سریع و دقیق سایه 

دو هادی سایه قابل اتوکلاو سایه‌های مختلف و سطح شفافیت سیستم کامپوزیت آی پی اس را ترسیم می‌کنند. مانند تمام مواد سرامیکی سیستم IPS، باریکه‌های سایه از سرامیک با کیفیت بالا ساخته شده‌اند تا ثبات طولانی مدت را برای مطابقت با سایه سازگار با گذشت زمان فراهم کنند.

پولیش درخشان 

کامپوزیت آی پی اس توزيع يكنواختي از ذرات پرکننده را ارائه می‌دهد که به سرعت و به آساني و با درخشش زیاد صیقل داده مي‌شود. این ویژگی پولیش مشابه ویژگی آی پی اس استتیک و آی پی اس CAD است. ماندگاری این پولیش نیز مانند ماندگای کامپوزیت میکروفیلد است.

فلورسانس دندان‌های طبیعی 

فلورسانس توسط رنگدانه‌های ویژه‌ای تولید می‌شود که انرژی ناشی از اشعه ماوراء بنفش را جذب می‌کند و بلافاصله آن را به عنوان نور مرئی منتشر می‌کند. این رنگدانه‌ها در دندانپزشکی یافت می‌شود و دندانپزشکان سیستم IPS را کالیبره می‌کنند تا اثر فلورسانس طبیعی را تولید کنند.

سایه های اثر سیال ویژه 

کامپوزیت آی پی اس سیال به طور ایده‌آل دامنه مواد IPS مستقیم را تکمیل می‌کند. این روکش‌ها اجازه می‌دهند خصوصیات منحصر به فرد خاص دندان‌های طبیعی بازسازی شود. با ترانس اوپال، شکاف طبیعی لبه‌های برش با اطمینان قابل تقلید است، در حالی که ترانس 30 شفافیت مادام‌العمر کامپوزیت را امکان‌پذیر می‌کند. Bleach XL عمدتاً در ایجاد خصوصیات سفارشی و واقعی مانند اثرات فلوروز مؤثر است.

سه افکت متریال ضمن پایدار ماندن، یکدستی مطلوب با سطح با پایداری بالایی را ارائه می‌دهند. با توجه به قوام مواد، روکش‌ها را می‌توان به راحتی با اسپاتول یا قلم مویی محصور كرد.

مراحل کامپوزیت آی پی اس 


با توجه به سایه‌های کاملا مطلبق دنتین و مینا و شفافیت‌های کالیبره شده، کافی است آنچه را که تراشیده‌اید، جایگزین کنید. عاج را با سایه عاج مربوطه تعیین کنید. این کار توسط راهنمای سایه کامپوزیت آی پی اس تعیین می‌شود. سپس همین کار را با مینای دندان انجام دهید. با کامپوزیت آی پی اس، دیگر نیازی به “دستور العمل” نیست. لایه به لایه و قدم به قدم این کار را انجام دهید:

  • مرحله 1: تهیه دندان.
  • مرحله 2: عاج را با سایه عاج مناسب (مانند A2 عاج) مطابقت داده و جایگزین کنید.
  • مرحله 3: مینای دندان را با سایه مینای مناسب (به عنوان مثال مینا A2) جایگزین کنید.
  • مرحله چهارم: درخشش نهایی را ایجاد کنید و صیقل دهید (به عنوان مثال با Astropol و Astrobrush). با سیستم کامپوزیت آی پی اس نتایج بسیار طبیعی را بدست می‌آورید.

کامپوزیت آی پی اس مات چیست؟


کامپوزیت آی پی اس مات گزینه‌ای ایده‌آل برای پوشاندن اثرات سایه ناخواسته است.

کیور کامپوزیت آی پی اس مات با رنگ روشن، بدرنگی دندان‌ها، سطوح فلزی و رشد هسته در ناحیه قدامی و خلفی دندان‌ها را مخفی می‌کند. با توجه به قدرت بالای پوشش آن، حتی استفاده از لایه‌های نازک نیز برای پوشش موفقیت‌آمیز بدرنگی‌ها یا سطح فلز دندان کافی است: حتی در مناطق عمیق‌تر نیز بدرنگی دیگر دیده نمی‌شود. کامپوزیت آی پی اس مات در سرنگ ارگونومیک Luer-Lock وارد می‌شود و در یک سایه جهانی عرضه می‌شود.

مدت ماندگاری کامپوزیت آی پی اس چقدر است؟


یک لبخند طولانی مدت با روکش‌های ساخته شده توسط کامپوزیت آی پی اس برای مدت طولانی دوام می‌آورد. کامپوزیت آی پی اس از زمان معرفی تا به امروز یکی از بهترین کامپوزیت‌های زیبایی در بازار است. بیش از 25 میلیون پرکننده از مواد کامپوزیت در سراسر جهان استفاده شده است. بسیاری از بیماران از نتیجه درمان با این کاپوزیت‌ها خوشحال و راضی هستند و خواص ماندگاری و زیبایی این محصول را تایید می‌کنند. پرونده یک بیمار 33 ساله نشان می‌دهد که نتایج زیبایی در طی یک دوره هفت ساله ثابت مانده است. ساییدگی بسیار کمی رخ داده است.

مراقبت‌های حرفه‌ای و مراقبت‌های بعدی 


روکش‌های سرامیکی با کیفیت بالا نیز مانند دندان‌های طبیعی نیاز به مراقبت منظم و حرفه‌ای دارند. این مراقبت هم برای سلامت لثه و هم برای دندان‌ها و همچنین برای ظاهر کلی آن‌ها مفید است. با خمیر پولیش بدون روکش pink Proxyt، سطوح کامپوزیت‌ها به آرامی و بدون ساییدگی درمان و نگهداری می‌شوند.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان