مشاوره رایگان در تلگرام از طریق شماره 09336970213

فیزیوتراپی دیسک کمر

کمردرد می تواند به علت بیرون زدگی دیسک کمر باشد. پزشک متخصص جراح دیسک کمر با انجام معاینه و آزمایش و ام آر آی می تواند بیرون زدگی دیسک کمر رار تشخیص دهید

11313

علل دیسک کمر

چاقی ،برداشتن اشیاء سنگین از زمین، نشستن نامناسب روی زمین و صندلی ، نامناسب نشستن روی صندلی اتومبیل هنگام رانندگی ، ایستادن در حالت نامناسب، جای خواب نامناسب، ورزش نکردن و ضعف ستون اسکلتی ، خم شدن و کش آمدن ناصحیح ، تصادفات و سقوط ، فعالیت جسمانی زیاد وناجور، بروز پارگی و رگ به رگ شدن و یا دررفتگی و برآمدگی دیسک بین مهره ها و یا رباط و اعصاب و عضلات ، ناهنجاری های مادرزادی ، حاملگی ، عفونت ها ، سرطان ها ، فشارهای روحی و عصبی، اختلالات مغزی و طناب نخاعی. میتواند از علل های دیسک کمر باشد.

فیزیوتراپی در دیسک کمر

استفاده از مدالیته های فیزیکی و فیزیوتراپی و گرمای سطحی و این مسائل از روش های درمان بدون جراحی دیسک کمر بشمار می آید و می تواند به کنترل درد بیمار کمک کند. در مواردی که درد بیمار با استفاده از این روش ها قابل کنترل نباشد و یا در مواردی که ضعف پیش رونده در اندام های تحتانی مشاهده بشود ممکن است درمان های جراحی برای بیمار توصیه و اجرا بشود.

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)