مشاوره رایگان در تلگرام از طریق شماره 09336970213

بالا کشیدن ابرو

جراحی آندوسکوپیک کشیدن ابرو به چه معناست؟

این جراحی یعنی اینکه جراح شما برای جراحی از یک تلسکوپ کوچک به قطر یک مدادپاک کن استفاده می کند. وقتیکه تلسکوپ وارد پوست می شود، آن منطقه در یک صفحه تلویزیونی نمایش داده می شود.

این نوع جراحی مزایای زیادی در بالا کشیدن ابرو دارد. نخست اینکه، جراحی آندوسکوپیک دست جراح را در کار کردن با ابرو باز می گذارد. یکی از معمولترین نتایج حاصل از عمل بالا بردن ابرو، از بین رفتن حالت عصبانیت یا اخم در بین چشمان است. همچنین این نوع جراحی امکان عفونت کمتر تغیرات حسی، زخم شدگی و عوارض جانبی کمتری را فراهم می کند. علاوه بر این در این نوع جراحی آسیبی به موها نمی رسد.

روشهای جراحی و روش اندوسکپیک چیست؟

1) روش برش کامل پوست سر

همانطور که در شکل می بینید در این روش برش ما از ناحیه گیجگاهی یک طرف شروع شده وحدودا 4 سانتیمتر عقب تر از رویش مو و به موازات آن امتداد می یابد تا به ناحیه گیجگاهی طرف مقابل برسد . عمق این برش تا روی استخوان جمجمه خواهد بود. واز زیر، پوست پیشانی تا ناحیه ابروها را از جمجمه جدا میکنیم وآنرا کشیده واضافه آن را در محل برش اولیه چیده و محل برش را می دوزیم .

  • مزیت این روش:

تمامی محل برش وهمچنین بخیه ها داخل پوست سر و لا به لای موهای سر است لذا جای برش  قابل رویت نیست.

  • عیوب این روش:

نسبت به سایر روشها عمل نسبتا بزرگی است.

باعث طولانی شدن پیشانی می شود چرا که خط رویش موها به طرف عقب تر کشیده می شود.

بی حسی پوست سر تا مدتی باقی می ماند.

2) محل برش درست روی خط رویش موهای پیشانی

  • تکنیک:

مثل تکنیک قبلی است با این تفاوت که خط برش درست روی خط رویش موهای پیشانی است .

  • مزایا :

باعث طولانی شدن پیشانی نمی شود.

تاثیر آن در بالا کشیدن ابرو وکم شدن چین وچروکها بیشتر از روش قبلی است.

  • عیوب:

خط برش ممکن است تا حدی قابل رویت باشد ( بویژه در کسانی که عادت دارند موهایشان رابه سمت بالا وعقب شانه نمایند).

بی حسی پوست سر ممکن است تا مدتی باقی بماند.

 kas-kaldirma-ameliyati-41215-6528596412

3) خط برش داخل پیشانی:

این روش برای کسانی که چین وچروکهای ناحیه پیشانی بسیار عمیق داشته باشند ویا وضعیت ابروهای آنان غیرقرینه باشد ویا جای زخم قدیمی روی پوست پیشانی داشته باشنداستفاده میشود.

  • عیوب:

ایراد این روش این است که محل برش ممکن است قابل رویت باشد.

4) بالا بردن یا لیفت ابرو به روش مستقیم

خط برش حالت بیضوی (الیپتویید) درست روی لبه فوقانی ابرو داده می شود و قسمتی از پوست بسته به نیاز برای بالا بردن بر داشته میشود ولبه ها به هم دوخته میشود.  این امر باعث بالاتر رفتن ابرو میشود.

  • مزایا:

به هر میزان که بخواهیم می توانیم ابرو را بالا ببریم.

شکل ابرو رابه دلخواه می توان تغییر داد.

افتادگی پلک های فوقانی را کمی برطرف می کند.

عمل نسبتا کوچکی است.

  • عیوب:

ایراد این روش این است که ممکن است بعدازعمل ، محل برش که روی لبه فوقانی ابرو واقع می شود ومیتواند قابل رویت باشد که البته اگر اینچنین شد خانم ها می توانند با استفاده از لوازم آرایشی آن را بپوشانند . عیب دیگر احتمال عود افتادگی است.

5) کشیدن گوشه های چشم از ناحیه گیجگاهی

این تکنیک برای کشیدن گوشه چشم ها روش مناسبی است. خط برش در ناحیه گیجگاهی ، چند سانتیمتر عقبتر از خط رویش موها داده میشود. پوست وبافت زیرپوستی را از زیر تا ناحیه انتهایی سمت خارجی ابروآزاد میکنیم ، آن را به سمت بالا وخارج کشیده واضافه آن را میچینیم و محل برش را می دوزیم . در این روش جای برش در داخل موها پنهان میشود و قابل رویت نیست . اشکال این روش آنست که فقط یک سوم خارجی ابرو را بالا میکشد.

6) تکنیک آندوسکوپی

جدیدترین تکنیک بالا کشیدن ابرو و از بین بردن چینهای پیشانی و خطوط اخم استفاده از آندوسکوپ میباشد ،در این روش با برشهای کوچک و بدون عوارض روش باز است. البته تعداد جراحانی که با این روش آشنا باشند بسیار معدود هستند.اکنون این روش تقریبا جایگزین روشهای باز شده است.

 جراح پلاستیک صورت چگونه شما را برای جراحی لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابرو ارزیابی میکند؟

در خلال مشاوره قبل از جراحی زیبایی ، جراح صورت شما را از نظر موقعیت ابروها، زیبایی چشم ها و پلک ها، وضعیت استخوانی، ساختمانهای زیر پوستی، ضخامت پوست، و ساختار چین و چروکها تحت بررسی و ارزیابی قرار میدهد. این اطلاعات در برنامه ریزی جهت عمل جراحی شما مورد استفاده قرار میگیرد و جراح زیبایی بر اساس معاینه و ارزیابی صورت شما تکنیک مناسب برای شما را انتخاب می نماید. اصلاح نا زیبایی های ابرو ممکن است علاوه بر جراحی لیفت ابرو نیاز به جراحی زیبایی دیگری نظیر جراحی کشیدن پیشانی، جراحی زیبایی پلک، تزریق بوتاکس یا غیره داشته باشد. در زمان مشاوره جراح شما میتواند اطلاعات لازم در مورد نیاز یا عدم نیاز به این اقدامات را در اختیار شما قرار دهد.

قبل ازعمل کشیدگی ابرو

در ملاقات قبل از عمل شما ، پرستار  راهنمایی های لازم را به شما می کند تا اقدامات لازم را قبل و بعد از عمل انجام دهید. در یک روز به عمل مانده به ما زنگ بزنید تا قرار عمل را تأیید کنیم. در روز عمل، با پرستار صحبت خواهید کرد (کسیکه شما را بیهوش می کند). و قبل از رفتن به اتاق عمل با دکتر خود ملاقات خواهید نمود. عمل جراحی ابرو باتوجه به ساختار زیرپوستی و میزان بافت اضافه حدود 2 ساعت طول می کشد. اگر غیر از عمل ابرو، عمل دیگری نیز داشته باشید، بالطبع این مدت بیشتر طول خواهدکشید. به هوش آمدن از حالت بیهوشی حدود یک ساعت طول می کشد و اکثر بیماران بعد از 5 ـ 4 ساعت پس از پذیرش مرخص می شوند.